Strona głównaAktualności

Świętokrzyska Przestrzeń Teatralna - spotkanie inauguracyjne

2018/09/21

Od wielu lat w naszym regionie brakuje przestrzeni, w której ludzie tworzący teatr amatorski mogliby się spotkać, podyskutować, skonfrontować, zaprezentować się, a przede wszystkim poznać z innymi twórcami naszego regionu. Chcielibyśmy, aby Wojewódzki Dom Kultury poprzez zaistnienie i działanie Świętokrzyskiej Przestrzeni Teatralnej stał się takim miejscem. 

W związku z tym serdecznie zapraszamy wszystkich twórców, odbiorców i pasjonatów teatru amatorskiego w województwie świętokrzyskim na spotkanie inauguracyjne Świętokrzyskiej Przestrzeni Teatralnej, które odbędzie się 11 października 2018 roku o godzinie 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach. 

Podczas naszego spotkania obejrzymy 2 spektakle powstałe w różnych miejscach naszego województwa:

– "Babiniec 3" – spektakl Grupy Teatralnej "Proscenium 2" działającej przy Domu Kultury we Włoszczowie pod kierownictwem Zbigniewa Woldańskiego

 oraz

– "Wojna Chłopska" – spektakl Amatorskiej Grupy Teatralnej, nieformalnej grupy działającej w Skarżysku-Kamiennej i w Suchedniowie.  

Liczymy na odzew i Wasze liczne przybycie! 

Dodatkowych informacji udziela Hubert Guza (WDK) – nr tel.: 41 36 55 134.

_______

Świętokrzyska Przestrzeń Teatralna to działanie Wojewódzkiego Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach adresowane do instruktorów teatralnych, nauczycieli, formalnych i nieformalnych grup teatralnych oraz innych podmiotów życia teatralnego z terenu województwa świętokrzyskiego. 

Koncepcja ta skupia się na spotkaniach twórców i odbiorców teatru. Ma na celu wypracowanie wspólnej przestrzeni dyskusji i prezentacji, a także sieci współdziałających i kontaktujących się podmiotów teatralnych we wszystkich gatunkach i rodzajach. Rolą WDK jest koordynowanie i opieka nad wszystkimi aspektami Świętokrzyskiej Przestrzeni Teatralnej.

Działanie to zwiększy udział w wykładach i warsztatach związanych z krytyką, interpretacją, historią teatru, głównymi współczesnymi i historycznymi nurtami teatralnymi. Spowoduje również wzrost akcji teatralnych angażujących widza, które oprócz walorów artystycznych mają również znaczenie edukacyjne i są istotną częścią dziedzictwa kulturalnego.

Więcej informacji niebawem.

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 70
Realizacja nbStudio