Strona głównaAktualności

14 października w WDK odbędzie się Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego

2018/10/02

Szachiści świętują 20-lecie powstania województwa świętokrzyskiego 

Zapraszamy wszystkich szachistów i miłośników królewskiej gry do udziału w Międzynarodowym Turnieju Szachowym o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, który odbędzie się w dniu 14 października 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Turniej zostanie zorganizowany w ramach obchodów Jubileuszu 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego. 

Zawody zostaną rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund w grupach: Open, do lat 14, do lat 10, do lat 8. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają puchary i nagrody rzeczowe. Przewidziane są również medale dla wszystkich szachistów, nawiązujące do Jubileuszu 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego, nagrody dodatkowe, losowane, upominki dla dzieci, a dla wszystkich uczestników - wielki "szachowy" tort!

Podczas turnieju zorganizowany zostanie pokaz "żywych szachów". W rolę figur szachowych wcielą się dzieci ubrane w średniowieczne stroje. Dodatkowo rozgrane zostaną "partie VIP"  - swoich sił spróbują znane osoby z regionu świętokrzyskiego. 

Organizatorami wydarzenia są: Świętokrzyski Związek Szachowy oraz Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. 

Regulamin turnieju

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 42
Realizacja nbStudio