Strona głównaAktualności

Aleksandra Kwapisz i Jarek Skulski nominowani w plebiscycie Człowiek Roku ECHA DNIA w kategorii Kultura

2019/01/17

Drodzy Państwo,

Nasza koleżanka - Aleksandra Kwapisz i nasz kolega - Jarek Skulski są nominowani w plebiscycie Człowiek Roku 2018 "Echa Dnia" w kategorii Kultura.

https://echodnia.eu/p/kandydaci/czlowiek-roku-2018/

Będzie nam bardzo miło, jeśli zechcecie Państwo oddać swoje głosy na któreś z nich - obydwoje są fantastyczni! 

Aleksandra Kwapisz - tancerka, choreograf, nauczycielka tańca, założycielka Szkoły Tańca "Charleston", nauczycielka wielu znakomitych polskich tancerzy, decyzją Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Tanecznego w 2016 r. uhonorowana Złotą Odznaką PTT "za szczególne zasługi i osiągnięcia w zakresie upowszechniania tańca oraz propagowanie jego walorów kulturowych, sportowych, estetycznych, rekreacyjnych i zdrowotnych", jest też nadzwyczaj ciepłym i dobrym człowiekiem. O tym, jak dobrze bawią się uczniowie Szkoły Tańca "Charleston", co nieco można przeczytać tu: https://www.facebook.com/st.charleston.kielce/ a najlepiej zajrzeć na któreś zajęcia.  

Link do głosowania na Aleksandrę Kwapisz

Aleksandra Kwapisz na uroczystości wręczenia Złotej Odznaki Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Na zdj. z Iwoną Szymańską-Pavlovic. Fot.: Archiwum prywatne Aleksandry Kwapisz

Jarek Skulski - filmoznawca (absolwent UJ), absolwent podyplomowego dziennikarstwa (na Uniw. Pedagog. w Krakowie), kierownik kina Fenomen, prawdziwy pasjonat, który zrobił z naszego kina perełkę, którą - nie wahamy się użyć tego słowa - niektórzy kochają odwiedzać, niektórzy dopiero bardzo lubią, ale jedno jest pewne - to miejsce żyje, cały czas rozkwita nowymi kolorami i pomysłami i jest ważnym punktem na mapie kulturalnej Kielc. O Jarku napisano już sporo w naszym mieście - o, choćby tutaj mamy bardzo ciekawy materiał: http://madeinswietokrzyskie.pl/fenomen-kina-fenomen/ i trudno wymienić najciekawszy fakt z jego młodego wciąż życia - to może taki news Państwa zaciekawi: ostatnio Jarek został członkiem Rady Polskiej Federacji DKF w kadencji 2018-2021! Jarku, gratulacje!  

Link do głosowania na Jarka Skulskiego

Jarek Skulski z kolejną nagrodą dla kina Fenomen. Fot.: Agnieszka Markiton (PIK)

Oli i Jarkowi życzymy dobrych wyników w plebiscycie, a Państwu z góry dziękujemy za wszystkie oddane głosy! 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 12
Realizacja nbStudio