Strona głównaAktualności

Gawęda o krzemieniu pasiastym. Spotkanie z Cezarym Łutowiczem

2020/03/03

Cezary Łutowicz – artysta plastyk, twórca pięknej i unikatowej biżuterii spotkał się wczoraj z kielczanami w sali kominkowej WDK.

Ten znakomity jubiler miał wiele do opowiedzenia zgromadzonym – to on jako pierwszy zaczął wykorzystywać krzemień pasiasty podczas projektowania biżuterii – już w 1972 r. Zrobił to zainspirowany znajomością z prof. Zdzisławem Migaszewskim, geologiem i wykładowcą na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Jaką drogę przeszedł od pomysłu wykorzystania krzemienia pasiastego do tej chwili, kiedy jego dzieła znajdują się w wielu prestiżowych kolekcjach, np. w zbiorach Watykanu?... Skąd czerpie inspiracje?...

Mamy nadzieję, że wczorajsze spotkanie choć trochę pozwoliło Państwu odpowiedzieć na te pytania i poznać tego wyjątkowego artystę.

Dziękujemy za Państwa obecność i zapraszamy na następne spotkania z wyjątkowymi ludźmi!

Fot.: Małgorzata Chmiel (PIK)

Fotorelacja ze spotkania

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 1346
Realizacja nbStudio