Strona głównaAktualności

Już 24 marca w WDK odbędzie się KONCERT PRZYJACIÓŁ i premiera wspomnień o Andrzeju Kaczmarku

2013/02/12

24 marca o godz. 19.00 w WDK rozpoczną się dwa wyjątkowe wydarzenia artystyczne. „Koncert Przyjaciół” – tak nazwali swój projekt przyjaciele Andrzeja Kaczmarka, którzy tego wieczora wystąpią w Sali Widowiskowej WDK. „Pogwarki o Kaczmarku” to książka-wspomnienie o tym przesympatycznym artyście kabaretowym, której premiera wydawnicza będzie miała miejsce tego wieczora.

Andrzej Kaczmarek – satyryk, artysta kabaretowy, przez lata związany najpierw z kabaretem „Pigwa Show”, a od 1991 roku z kabaretem „Pirania” – ciepło zapisał się w pamięci wiernej publiczności i serdecznych przyjaciół. W 5. rocznicę jego śmierci w WDK odbędzie się wyjątkowa impreza poświęcona jego pamięci – „Koncert Przyjaciół” i premiera wspomnień zatytułowanych „Pogwarki o Kaczmarku”.

W koncercie swój udział zapowiedzieli m.in.: Włodek "Kinior" Kiniorski, Bronisław Opałko, Jan Kozłowski, Marek Tercz, Agnieszka Kowalczyk , zespół Mafia, Marek Fijałkowski z zespołem Arianie, Joanna Litwin, Bractwo Andrzejowe i Jan Wojdak.

„Pogwarki o Kaczmarku” powstawały przez kilka lat. Dobrym duchem tego wydawnictwa był europoseł Czesław Siekierski. Wsparł też finansowo wydanie tej książki. Żona artysty – Małgorzata Kaczmarek – zaangażowała się w realizację tego projektu i zebrała wspomnienia przyjaciół. Opracowania redakcyjnego, nadania kierunku i kształtu nieco zatartym już przez czas wspomnieniom rozmówców podjął się Szczęsny Wroński. Projekt okładki, layout i rysunki wykonał Sławomir Golemiec.

Gospodarzami wieczoru będą Małgorzata Kaczmarek, Szczęsny Wroński i Adam Ochwanowski.  

Gosia Kaczmarek - ksiazka - 12-2-13 - 400

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 326
Realizacja nbStudio