Strona głównaŚwiętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej

Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej

 

Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej zaprasza!

 

Wszystkich, którzy szukają możliwości realizowania projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza do Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej.

Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej to trzyletni projekt realizowany w latach 2016-2018 dzięki dotacji Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura.

Do udziału w nim zapraszamy nauczycieli, pedagogów szkolnych, pracowników ośrodków kultury i bibliotek, aktywistów stowarzyszeń i niezależnych animatorów. 

Akademia służyć będzie wspieraniu edukacji kulturowej rozumianej jako aktywne, twórcze, krytyczne formy uczestnictwa w kulturze. 

Chcemy udzielić wparcia, podpowiedzi i inspiracji w działaniach edukacyjno-animacyjnych. Rozpoczniemy od cyklu warsztatów, podczas których przedstawimy metodologię i narzędzia edukacyjne i animacyjne. Pokażemy, jak wykorzystać w pracy animatora teatr, film, fotografię i sztukę współczesną.

Zajęcia poprowadzą uznani pedagodzy i edukatorzy, którzy przekażą swoją wiedzę o metodach pracy, a także podzielą się doświadczeniami z realizacji własnych projektów.

Szkolenia wyposażą w wiedzę i umiejętności przydatne w działaniach z zakresu edukacji kulturowej. Co ważne, ŚAEK pozwoli uczestnikom sprawdzić się w działaniu – przekuć swoje pomysły w działania projektowe. W ramach warsztatów nauczymy, jak zdiagnozować potrzeby lokalnych społeczności, opracować projekt i przygotować wniosek. 

Uczestnicy otrzymają możliwość udziału w konkursie regrantingowym. Najlepsze projekty uzyskają dotacje na ich realizację. Na każdym etapie służyć będziemy wsparciem, konsultacjami i pomocą w realizacji projektów.

Warsztaty odbywać się będą w cyklach weekendowych w maju i czerwcu  (4 weekendy). W tym roku zajęcia realizowane będą w powiatach: kieleckim (grodzkim i ziemskim), jędrzejowskim, ostrowieckim i buskim. W następnych latach działaniami obejmiemy pozostałe powiaty województwa świętokrzyskiego.

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem informacji nt. projektu ŚAEK prosimy o kontakt:

  • Małgorzata Michałowska-Wójcik – nr tel.: 607 161 881
  • Karolina Opałko – nr tel.: 41 36 55 133
  • Michał Ziomber – nr tel.: 41 36 55 144

Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej to projekt realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura oraz ze środków Województwa Świętokrzyskiego. 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 219
Realizacja nbStudio