Strona głównaProjekty zrealizowaneNicią malowane 2009

Nicią malowane 2009

nitka_warsztaty09

„NICIĄ MALOWANE” - warsztaty tkackie,  to projekt realizowany przez Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach obejmujący zajęcia o charakterze otwartym, skierowane głównie do uczniów kieleckich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zajęcia odbywały się nieodpłatnie w pracowni plastycznej  WDK. Prace powstałe podczas warsztatów wzbogaciły zbiory WDK i były prezentowane na wystawie powarsztatowej 27 listopada – 11 grudnia 2009 r. w GALERII STUDIO w WDK w Kielcach.
Warsztaty tkackie rozpoczęły się w maju 2009 r. spotkaniem z twórczynią ludową – Danutą Obarą, która przybliżyła uczestnikom historię powstawania tkanin oraz zademonstrowała proces tkania na krośnie. Następnie uczestnicy uczyli się projektowania i wykonywania tkanin na ramach tkackich z użyciem różnych splotów pod okiem instruktora plastyka WDK - Katarzyny Kowalewskiej-Szmit. Warsztaty zrealizowano dzięki dotacji Prezydenta Miasta Kielce.

Zobacz folder o warsztatach

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 22
Realizacja nbStudio