Strona głównaStruktura organizacyjnaDział Animacji i Edukacji Kulturalnej

Dział Animacji i Edukacji Kulturalnej

Kierownik działu
Marcin Janaszek

  • tel. 41 36 55 141
  • e-mail: mjanaszek@wdk-kielce.pl
  • artystyczny@wdk-kielce.pl

 

Justyna Jopek - instruktor ds. edukacji kulturalnej 

  • telefon_ico 41 36 55 142 telefon_ico 604 680 760 (do 16.00)

Bernadetta Kobyłecka - instruktor ds. edukacji kulturalnej 

  • telefon_ico 41 36 55 142

Grzegorz Majka - młodszy instruktor ds. edukacji kulturalnej 

  • telefon_ico 41 36 55 142

Karolina Opałko - starszy instruktor ds. organizacji imprez

  • telefon_ico 41 36 55 133 / 142

Radosław Pach - młodszy instruktor ds. edukacji kulturalnej, prowadzi Studio Wokalne WDK

  • telefon_ico 41 36 55 142

Lech Sulimierski - aktor, prowadzi Studio Teatralne działające przy WDK

  • telefon_ico 885 034 649, 888 238 827

 

Dział Animacji i Edukacji Kulturalnej prowadzi szeroko rozumianą edukację kulturalną adresowaną do szerokiego kręgu odbiorców, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

Najbardziej prestiżową imprezą organizowaną przez Dział Animacji i Edukacji Kulturalnej jest Międzynarodowy Festiwal Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa. Festiwal ten zdobywa coraz większą renomę w kraju i za granicą. Świadczy o tym udział najlepszych solistów polskich oraz czołówki dziecięcych i młodzieżowych piosenkarzy z takich państw jak - Rosja, Ukraina, Litwa, Estonia, Łotwa, Białoruś, Kazachstan i Mołdawia. Bardzo istotną formą pracy Działu Animacji i Edukacji Kulturalnej jest realizacja dużych widowisk i spektakli, łączących różne dziedziny sztuki estradowej i scenicznej. Dział Animacji i Edukacji Kulturalnej jest także organizatorem wielu cyklicznych imprez, konkursów, festiwali i przeglądów o zasięgu ogólnopolskim i wojewódzkim.

Dział Animacji i Edukacji Kulturalnej opiekuje się również dziecięcymi zespołami tanecznymi, które mogą poszczycić się wieloma sukcesami i udziałem w licznych prestiżowych imprezach. Zespoły te to "Trzpioty", "eMKa dance" i Klub Tańca Towarzyskiego "Charleston".

Szczególną formą pracy jest działalność Świętokrzyskiego Klubu Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski. Prowadzi on terapie poprzez sztukę w grupie osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W klubie prowadzone są m.in. zajęcia o profilu plastycznym, połączone z odbywającymi się co roku warsztatami plenerowymi w Bocheńcu, a także zajęcia umuzykalniające i taneczne. Wizytówką pracy z młodzieżą niepełnosprawną jest działalność estradowa Zespołu Inscenizacji Tanecznej "Uśmiech". Zespół ten ma na swoim koncie wiele osiągnięć i prestiżowych nagród, otrzymanych m.in. na zagranicznych festiwalach i przeglądach twórczości osób niepełnosprawnych w Moskwie, Kijowie i we Lwowie.

Dział Animacji i Edukacji Kulturalnej organizuje również imprezy na zlecenie firm, instytucji, zakładów pracy, a także jednostek samorządowych. Przykładem tego typu imprez są festyny, widowiska plenerowe, spotkania integracyjne, czy też zabawy choinkowe dla dzieci.

 

Zespół tworzą:

Marcin Janaszek

M.Janaszek foto

Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Muzyk, dziennikarz muzyczny, prezenter radiowy i telewizyjny, producent programów, redaktor, animator kultury. Już w czasie studiów współpracował z Radiem ZET i TVP w Warszawie, z Teatrem Wielkim, Warszawską Operą Kameralną, Filharmonią Narodową (brał udział w wyjazdach koncertowych pod kierownictwem Krzysztofa Pendereckiego do Izraela, Krzysztofa Zanussiego do Palermo, Yehudi Menuhina do Niemiec i w wielu wielu innych).
Przez lata był związany z czołowymi stacjami radiowymi i telewizyjnymi regionu – z Radiem Kielce, Radiem „TAK”, POLSAT-em O. Kielce, Radiem „FAMA”. Jest współtwórcą wielu projektów scenicznych i antenowych, autorem programów, muzyki i tekstów. W październiku 2012 roku dołączył do zespołu WDK.

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 52
Realizacja nbStudio